بلوک هبلکس
ویژگی خاص بلوک هبلکس
امکان ارسال به تمامی نقاط کشور

معرفی بلوک هبلکس و ویژگی های آن

بلوک هبلکس از جمله مصالح ساختمانی است که از جنس ترکیبی سیمان، آهک، پودر آلومینیوم و سیلیس ساخته شده است. بلوک های هبلکس امروزه کاربردهای متنوعی در ساختمان سازی دارند که به علت ویژگی های خاص این بلوک از جمله عایق بودن در برابر صدا و حرارت و رطوبت در کنار وزن پایین و صرفه جویی در استفاده از مصالح دیگر ساختمانی، کاربرد آن رو به گسترش می باشد. در این مقاله به معرفی بلوک هبلکس و کاربردها و ویژگی های آن خواهیم پرداخت.

معرفی ویژگی های بلوک هبلکس

هبلکس ساختار و ویژگی های خاص خود را دارد که سبب شده است تا استفاده از آن مزایایی نیز به همراه داشته باشد. از جمله این ویژگی ها می توان اشاره نمود به:

وزن پایین: همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، بلوک هبلکس وزن پایین تری نسبت به آجر و مصالح دیگر دارد. به عنوان مثال می توان به یک هبلکس 60 در 25 در 20 اشاره نمود که با اینکه حجمی به اندازه ی 46 آجر دارد، اما وزن آن در مقایسه با آجرها، یک چهارم آن است. مقاومت: مقاومت یکی دیگر از ویژگی های بلوک هبلکس است. این سازه ها می توانند در برابر زمین لرزه و تنش های بیرونی مقاومت بیشتری را از خود نشان دهند. عایق بودن: بلوک های هبلکس به خوبی می توانند در برابر گرما، صدا و سرما عایق باشند. امروزه مهندسان و مالکان می توانند از نیاز خود به عایق های دیگری را با به کار بردن هبلکس برطرف نمایند. جلوگیری از آتش سوزی: همچنین دیگر ویژگی های بلوک هبلکس را می توان کندی هدایت آن برای گرما و انتقال آتش دانست که سبب می شود تا به خوبی از آتش سوزی و گسترش آن جلوگیری شود.معرفی بلوک هبلکس

دانسیته هبلکس

دانسیته بلوک هبلکس در حالت خشک مشخص می شود. وزن حدودی در هر متر مکعب هبلکس حدود 580 کیلوگرم است. این در حالیست که وزن اجر حدود 10 برابر هبلکس می باشد. با اینکه اجر در ساختمان نسبت به سنگ وزن کمتری دارد ولی وزن آن حدود 4.6 برابر سنگین تر از هبلکس می باشد. وزن سنگ نسبت به هبلکس بالای 100 برابر تفاوت دارد. جالب اینجاست که هبلکس مقاومتش با سنگ برابری می کند، در برابر آتش سوزی مقاوم است و در مقابل فشارهای بیرونی و زلزله مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می دهد.

عایق گرما بودن بلوک هبلکس

بلوک هبلکس عایق گرما و آتش سوزی بسیار قوی محسوب می شود. سیلیس که پایه مواد تولیدی هبلکس را شکل می دهد، این خاصیت را برای آن ایجاد نموده. این مزیت سبب می شود تا در گرفتن مجوزهای ساختمانی از شهرداری، هبلکس به عنوان عایق مورد قبول واقع شود و دیگر نیازی به استفاده از عایق های دیگر برای جلوگیری از سر و صدا و گرما نمی باشد.وزن مخصوص بلوک هبلکس پایین است. بطوری که اگر بلوک سبک ساختمانی هبلکس را بر روی سطح آب قراردهیم به ته آب فرو نرفته و برروی سطح آب باقی می ماند.
بلوک سبک بتنی هبلکس در مقابل آتش بسیار مقاوم است.
بلوک سبک هوادار (بلوک aac) ارزان و با پیشرفت کاری بسیار خوب، بلوک سبک هوادار مناسب برای پروژه های ساختمانی و شرکت های انبوه سازی می باشد.
قیمت بلوک سبک گازی و قیمت چسب هبلکس نسبت به سایر مصالح قیمت پایین تری است.

خرید هبلکس

در بازار هبلکس به aac معروف است که کاربرد آن معمولا برای دیوارهای داخلی با ضخامت های 10 و برای دیوارهای اطراف در ضخامت های 15 سانتی متر می باشد. لازم است در خرید توجه داشته باشید که هبلکس به طور کلی در دو نوع اتوکلاوی و غیر اتوکلاوی تقسیم بندی می شود که انواع غیر اتوکلاوی آن ارزان تر است که این ارزانی، ناشی از کیفیت کمتر آن می باشد.