بلوک هبلکس
مراحل تولید هبلکس
امکان ارسال به تمامی نقاط کشور

 

بلوک سبک هبلکس محصول  است که در انواع ساخت‌وساز کاربرد دارد. این بلوک قابلیت بازیافت دارد و سمی نمی‌باشد و ازآنجاکه دارای سلول‌های هوا در درون خود است سبک‌وزن نیز می‌باشد. روش تولید بلوک هبلکس طی مراحل مختلفی انجام می‌شود که این مراحل به‌صورت زیر می‌باشد.

۱. ترکیب مواد و تهیه ملات

در ابتدا مواد اولیه  بلوک شامل ماسه، آهک، سیمان و گچ به ترتیب به نسبت‌های مختلف با یکدیگر ترکیب‌شده و به میزان لازم ترکیب پودر آلومینیوم به آن اضافه می‌گردد. در انتها نیز به ترکیب موردنظر مقداری آب اضافه می‌شود .

۲. عمل‌آوری ملات

 قالب‌ها به لایه‌نازکی از روغن آغشته شده تا از چسبندگی ملات به آن‌ها جلوگیری به عمل آید. ملات فوق در آن‌ها ریخته شده تا از واکنش پودر آلومینیوم با آب و گچ، گاز هیدروژن آزاد شود که منجر به منبسط‌شدن ملات می‌شود. جالب است بدانید که انبساط ملات می‌تواند تا سه برابر حجم اولیه ادامه پیدا کند و با تشکیل حباب‌هایی در این ترکیب همراه است. لازم به ذکر است که همین حباب‌ها مهم‌ترین نقش را در سبکی و عایق بودن ملات بر عهده دارند.

۳. کیورینگ

عمل کیورینگ در مخازن تخت فشار آغاز میگردد. این مخازن معمولاً دارای ۳ متر قطر و ۴۵ متر طول می‌باشند به‌اندازه کافی بزرگ بوده و عملیات اوتوکلاو صورت می‌پذیرد.

۴. برش و بسته‌بندی

پس از کیورینگ و جداسازی بلوک‌ها از قالب،برش داده‌شده .

مراحل تولید بلوک هبلکس در مقابل ویژگی هایش و فواید به کارگیری آن در ساخت و ساز قابل چشم پوشی است.